tMoA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
tMoA

~ The only Home on the Web You'll ever need ~

    Sleeping over bee houses

    mudra
    mudra


    Posts : 23210
    Join date : 2010-04-09
    Age : 69
    Location : belgium

    Sleeping over bee houses Empty Sleeping over bee houses

    Post  mudra Sun Apr 25, 2021 3:07 am

    Sleeping over bee houses 11c53310
    Sleeping over bee houses 0be36810
    Sleeping over bee houses 898ff510


    Sleeping over bee hives

    Google it for translation VERY INTERESTING

    Spanie na včelích úľoch.

    Je to neuveriteľné, no už 10 rokov spáva Nikolaj Jarovoi (maliar zo Sumskej oblasti) a jeho rodina na úľoch plných včiel.

    "Spíme na úľoch od Marca do konca Septembra" hovorí...

    Za 10 rokov takéhoto neobyčajného oddychu sa on aj jeho rodina vyliečili od všetkých možných chorôb a zdravotných komplikácií.

    Počas tejto doby ich zdravotné ťažkosti zmizli a zvýšila sa ich pracovná aktivita.

    A tak sa tento ich neobvyklý koníček začal, akoby náhodne...

    Jedného času Nikolajova manželka Anna nešťastne spadla chrbátom na kameň, čo jej spôsobilo veľké ťažkosti a bolesti.

    Lekári zistili, že u ženy došlo k posunu stavcov a doporučili žene podstúpiť stacionárnu liečbu 2 krát ročne.

    Vždy po liečbe bolesť ustúpila, no po pár týždňoch sa znovu vrátila.

    Žena mohla robiť domáce práce len na kolenách a to aj práce v záhrade.

    "V jednom krásnom momente mi napadlo doplaziť sa k úľu zo včelami" hovorí Anna.

    Z veľkými ťažkosťami a bolesťou som sa postavila, oprela chrbátom o úľ a ostala tak stáť. Po nejakej chvíli som začala pociťovať, ako začína bolesť ustupovať. Doslova ako po injekcii.

    Ešte do toho večera som zabudla na problémy s chrbticou.

    O svojom objave povedala mužovi Nikolajovi a tak sa zrodila myšlienka:

    "A čo keby sme si skúsili na úľoch poležať?"

    "Kolja" spojil 2 úľe, na ich vrchnej časti urobil z 6 dosiek miesto na ležanie a prespal tam do rána.

    Pocity boli výrazne a neobyčajné. Anna vraví: "Hneď prvú noc stačilo manželovi na vyspatie 5 hodín. Naviac bol počas dňa tak aktívny a plný energie, že som ho požiadala, aby aj mne urobil takúto "posteľ" na včelích úľoch."

    Spočiatku to bolo samozrejme nepríjemné, nezvyk.

    Stále som premýšľala: ako by včely reagovali na také susedstvo?

    No ukázalo sa, že boli láskavé.

    Zo začiatku samozrejme prilietali aby zistili, kto si to ustlal na ich úľoch, no po čase sa upokojili.

    Takto spíme už desať rokov, od marca do konca septembra, a ani raz mňa, môjho muža, ani našich dvoch synov včela neuštipla! Ešte to leto som zabudla na svoje bolesti chrbta a chronický zápal.

    V súčastnosti máme 4 lôžka na spanie na úľoch, s toho 2 sú dvojmiestne. Úle sú zo spodku aj z vrchu.

    V takejto posteli vám nieje chladno v žiadnom počasí, vraví Nikolaj.

    Včely udržujú trvale teplotu okolo 36 stupňov a to celoročne.

    Je to teplota pri ktorej sa človek neprehrieva ani nepodchladzuje, pretože takúto teplotu má za bežných okolností aj ľudské telo.

    Ak položíte na dosky matrac a podobne, nebude to mať žiadny efekt, pretože tým stratíte priami kontakt zo včelami a s ich vibráciou, teplom a zvukom ktoré produkujú krídlami.

    Anna pokračuje: Priznám sa, že som to nevydržala a rozhodla som sa vyskúšať všetky slasti zo spánku so včelami. Ľahla som si na úľ a zacítila mikrovibráciu. Akoby pod vami vibrovali drôtiky a niečo zozadu mierne tlačilo na chrbát.

    Potom sa mi zo všadeprítomnej vône pohánky, propolisu a lipy začala jemne točiť hlava a zaspala som.

    Zdriemla som asi 10 - 15 minút, no pocit som mala ako po výdatnom spánku ktorí trvá celú noc.

    Všetka malátnosť a letargia nazbieraná počas týždňa zo mňa opadla akoby mávnutím ruky.

    Je tu výborná energetika, ktorá prirodzeným spôsobom obnovuje biopole živých organizmov.

    Keď si človek ľahne na úľe, vďaka mikrovlnám a vibráciám ktoré idú od včiel sa zlepšuje aj jeho krvný obeh.

    Opakujem, ak dáte na dosky matrac, nebude to mať taký efekt. Nedávno si môj sused urobil takúto posteľ, ale dal na dosky matrac a nič necítil. Odpočinok v úľoch je obzvlášť užitočný pre ľudí po 30ke, pretože v tomto veku sa už bunky tela neobnovujú tak dobre prirodzenou cestou.

    Po noci so včelami vstanete a budete mať pocit, že nepotrebujete žiadnu rozcvičku. Spánkom na úľoch sa telo úplne zregeneruje asi za 6 hodín. Väčšinou chodíme spať neskoro a budíme sa spolu zo Slnkom a včelami.

    Aj synovia a nevesta si už zvykli na takýto spánok, len 6 mesačnú vnučku sme tam ešte neskúsili dať.

    Včelár potvrdil, že spánok na úľoch je pre mužov mimoriadne užitočný, pretože zlepšuje potenciu. 🙂

    Odkedy sme s manželkou začali takto spávať, intímny život sa stal najintenzívnejším za celý náš doterajší život, hovorí Nikolaj.

    Za desať rokov včelín navštívilo veľa jeho priateľov a príbuzných. Kyjevský maliar Nikolaj Zhuravel, ktorý vo včelíne vytvoril svoj vlastný projekt, prenocoval v úľoch a potom za rovnakým účelom priviedol profesora tokijskej univerzity Andreja Nakorchevského. Hostia si všimli pozitívny vplyv tohto druhu odpočinku na zdravie mužov. Ukazuje sa, že pri nízkych nákladoch môžete postaviť celú kliniku so širokou škálou terapeutických služieb.

    Včelár si dal svoje know-how patentovať. Teraz, aby ste mohli tento vynález použiť na akékoľvek priemyselné účely, musíte získať povolenie. Mimochodom, niečo podobné existuje aj v USA. Ľudia tam platia 25 dolárov za prenocovanie vo včelíne. Je pravda, že musíte prísť s vlastnou rozkladacou posteľou.

    Tiež je dokázané, že ak podržíte nad hlavou rámik so včelím plodom aspoň 5 minút, bolesť hlavy ustúpi.

    Tento vynález má teda vyhliadky, hovorí Nikolaj Jarovoi. Na Ukrajine sa liečba včelami vykonáva len príležitostne, aj keď možno veľa včelárov bude musieť v budúcnosti myslieť aj na takýto zárobok. Vedecký výskum na túto tému, bohužiaľ, ešte nebol vykonaný.

    Preklad z Ruského jazyka : Svetlan Мартин Светлан

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:28 am